Rojava gençliği 15 Ağustos ruhuyla ”Emê Teqez Bi Serbikevin” hamlesini ilan etti

HABER MERKEZİ – Devrimci Gençlik Hareketi ve Genç Kadın Birliği Kobanê, Qamişlo, Til Temir, Dêrik kentleri ile Serêkaniyê’nin Zirgan ilçelerinde düzenlenen basın açıklamalarıyla faşizme ve işgalciliğe karşı ‘Mutlaka Kazanacağız’ hamlesinin startını verdi.

15 Ağustos atılımının 36’ncı yılının kutlandığı açıklamalarda Kürt, Arap, Süryani, Türkmen, Ermeni ve Êzidî halklarının gençlerine, bütün meydanları faşizme ve işgale karşı mücadele alanına çevirme çağrısı yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

MUTLAKA KAZANACAĞIZ HAMLESİ İLAN EDİLDİ

“Bugün Ortadoğu’da Kürt halkı ve tüm halklar için, her zamankinden daha krizli ve ağır bir süreç yaşanmaktadır. Sömürgeci egemen kapitalist devletler, Kürt halkı ve bölge halklarına karşı katliam, soykırım ve asimilasyon politikaları yürütmektedir. Devrimci Gençlik Hareketi ve Genç Kadın Birliği olarak, bu topyekûn soykırım konseptine karşı Heftanin’de başta olmak üzere Kürdistan’ın tamanında direnen ve özgürlük için mücadele eden herkese diyoruz ki ‘Mutlaka Kazanacağız’. Biyolojik bir savaş olarak devam eden Koronavirüs sürecine ve tüm zorluklarına rağmen işgalciliğe ve faşizme karşı zafer hamlemizi ilan ediyoruz.

GENÇLİĞE VE HALKLARA ÇAĞRI

Bu hamlemizle Kürt, Arap, Süryani, Türkmen, Ermeni, Êzidî tüm gençlere ve halk bileşenlerine çağrı yapıyoruz. Kuzey ve Doğu Suriye’nin her sokağı ve meydanında yaşayan herkesi, faşizme ve işgale karşı ‘Mutlaka Kazanacağız’ hamlesine çağırıyoruz. Yine başta Heftanin olmak üzere Kürdistan dağlarında faşizme ve işgale karşı mücadele eden Gerillalar ile 15 Ağustos zafer ruhuyla bir olacağımızı belirtiyor, halkımızı, seferberlik ruhuyla bütün alanları Heftanin’deki gibi direniş alanına dönüştürmeye davet ediyoruz. Özgürlük mücadelesi veren halkların gençlerinin faşist ve işgalci sistemleri parçalaması, özgür bir yaşamı yaratması, serhildan ruhuyla alanlara akmakla mümkündür. Bugün işgale ve faşizme karşı sessiz kalmak hiçbir şekilde kabul edilemezdir.

Bu temelde, Devrimci Gençlik Hareketi ve Genç Kadın Birliği olarak seferberlik ruhuyla, ‘Mutlaka Kazanacağız’ şiarıyla sürece öncülük edeceğiz. Bütün halkların gençlerini ve gençlik örgütlerini, bu hamleyi hep birlikte zafere ulaştırmaya davet ediyoruz.”