SON DAKİKA – YJA-Star gerillaları Çelê’de düşman mevzilerini vurdu

BEHDİNAN – HPG-BİM yaptığı açıklamayla Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında Çelê (Çukurca) bağlı Tepê Hakan alanında konumlanan askerlere yönelik eylem gerçekleştirdiğini dile getirerek Dersim’in Ovacık ilçesinde yaşanan çatışmada 2 gerillanın şehadete uşlaştığını belirtti.

HPG tarafından yapılan açıklama şöyle;

Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında YJA Star güçlerimiz, 5 Ağustos günü saat 17.00’da Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesine bağlı Tepê Hakan alanında konumlanan askerlere yönelik bir eylem düzenlemiştir. Tepedeki mevzii ve barınakların etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemdeki cezalandırılan ve yaralanan asker sayısı tespit edilememiştir.

2. 2 Temmuz tarihinde Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Yasak Mıntıka bölgesinde güçleriniz ile işgalciler arasında yoğun çatışmalar yaşanmıştır. Bu çatışmalarda düşmana karşı kahramanca savaşarak düşmana kayıp verdiren Sefkan ve Alişer yoldaşlarımız şehadete ulaşmıştır. Şehadete ulaşan yoldaşlarımızın kimlik bilgileri daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.

3. 6 Ağustos günü işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’ndan Avaşin bölgesine bağlı Geliyê Basya alanını saat 09.00’da, Werxelê alanını ise 10.30’da bombalamıştır. Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.