SON DAKİKA – DGH ve DGK-H’den ‘Kızıl İntikam’ hamlesini selamlama eylemleri

HABER MERKEZİ – Devrimci Gençlik Hareketi(DGH) ve Devrimci Genç Kadın Hareketi(DGK-H) yaptıkları yazılı açıklamayla birimleri tarafından Kızıl İntikam hamlesi çerçevesinde Amed’in Rezan ilçesinde eylemler gerçekleştirdiklerini belirtti.

DGH açıklamasında Ş. Eriş Mordem ve Ş. Zana Bextiyar birimleri tarafından 20 Ağustos akşamı Amed’in Rezan ilçesinde iki farklı noktaya eylem gerçekleştirdiklerini belirterek eylemlerinin Kızıl İntikam hamlesi çerçevesinde olduğunu ve Kızıl öfkelerinin her zaman AKP-MHP’ye bağlı kurum ve kişilerin ensesinde olacağını vurguladı.

DGH ve DGK-H tarafından yapılan açıklama şöyle;

“20 Ağustos tarihinde akşam saatlerinde Ş. Eriş Mordem birimimiz tarafından Amed Bağlar’daki E Tipi Kapalı Cezaevine ve önünde konumlanan polislere yönelik ses bombasıyla eylem gerçekleştirmiştir. Eylem ardından Cezaevi görevlileri arasında büyük bir panik yaşanırken bölgeye çok sayıda özel harekat polisi ve zırhlı araç sevk edildi. Birimimiz güvenli bir şekilde alandan çıkarken bölge ablukaya alındı.

Yine 20 Ağustos tarihinde akşam saatlerinde Ş. Zana Bextiyar birimimiz tarafından Amed’in Bağlar ilçesinde bulunan PTT şubesinin bankamatiğine yönelik molotoflu eylem gerşekleşmiş. Molotoflarla vurulan bakematik imha edilmiştir. Bölge polis ablukasına girerken birimimiz güvenli bir şekilde alandan çıkmıştır.

Yaptığımız eylemler başlatılan Kızıl İntikam hamlemizi selamlama amaçlı olup bunun devamının geleceğini belirtiyoruz. Kürdistan’da AKP-MHP faşist iktidarına bağlı tüm kurum ve kişiler bizim Kızıl öfkemizin kurbanı olacaklardır. Kürdistan’da Kürt gençleri ve halkı üzerinde özel savaş politikaları yürüten faşist zihniyete hizmet eden her kişi her kurum birincil hedefimiz olacaktır. Kürdistan şehirlerinde fuhuş uyuşturucuyu yaygınlaştıran kişiler ve bunlara bağlı mekanlar intikam duygumuzun hedefi olacak.”