Gerilla 7 koldan vurdu, Türk Bakan ve Genelkurmaylar soluğu sınırda aldı

HABER MERKEZİ – İşgalci Türk devletinin 16 Haziran tarihinde Heftanin bölgesinde başlattığı operasyona karşı Özgürlük Gerilları Cenga Heftanin Hamlesi çerçevesinde büyük darbeler vururken askerde oluşan moral motivasyon düşüklüğü ve yenilgi psikolojisini düzeltmek için Türk Savunma Bakanı ve Genelkurmaylar sınır bölgesine gittiler.

İşgalci Türk ordusu 07 Ağustos gecesinde Heftanin’de bulunan Pirbula vadisine işgal girişiminde bulunurken Özgürlük Gerilları işgalci askerleri denetime alınıp 08 Ağustos tarihinde saat 07.30’da yedi koldan çembere alarak büyük bir darbe vurumuştu. Özgürlük Gerilları bu eylemde çemberde kalan askerleri alandan çıkarmak için gelen iki helikopteri darbeleyerek, toplamda 22 asker-kontra cazalandırılmış ve 8 asker-kontra da yaralanmıştı.

Bu eylemle işgalci güçlere büyük bir kayıp verdiren Özgürlük Gerillaları eylemde asker cenazelerinin üzerine giderek bir çok askeri malzemeye el koymuştu. Yine aynı gün YJA-Star Gerilları Siirt’in pervari ilçesi kırsalında işgalci Türk ordusunun konvoyuna sabotaj eylemi düzenleyerek 12 işgalci asker öldürülmüştü.

Özgürlük Gerillalarının işgalci Türk ordusuna ağır kayıplar verdirmesinden sonra Türk devletinin Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar soluğu sınırda aldı.

İşgalci Türk ordusu aldığı darbenin ağırlığına bağlı olarak dönem dönem Türk Genelkurmayları ve savunma bakanları bölgeye giderek askerde oluşan psikolojik yenilgiyi düzeltmek ve moral motivasyonu artırmak arayışındadır.

Konuyla ilgili haber:

SON DAKİKA – İşgalciler 7 ayrı koldan vuruldu: 34 işgalci cezalandırıldı