SON DAKİKA – HPG’den Pervari’de 15 Ağustos eylemi: 10 özel harekat cezalandırıldı

BEHDİNAN – HPG-BİM’in yaptığı açıklama şöyle;

1. Bir süredir işgalci TC ordusu özel harekat timleri ile Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Kato Hêşet alanında pusulama faaliyetleri yürütmektedir.

Güçlerimiz, düşmanın bu birliğini denetim altına alarak bir süre düşmanın hareketliliğini takip etmiştir. 12 Ağustos günü saat 22.00’da güçlerimiz, bu düşman birliğinin içinde bulunduğu aracı Pervari ile Hêşet alanı arasındaki yol üzerinde sabotaj taktiği ile hedeflemiştir. Tam isabetle vurulan düşman aracı tümden imha edilirken tespit edilebilen 10 özel harekat üyesi cezalandırılmıştır. Gerçekleştirilen bu eylem 15 Ağustos Atılımı’nın yıldönümünü selamlamak amacıyla yapılmıştır.

2. 7 Ağustos günü işgalci TC ordusu kontraların desteği ile Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Körük ve Axula alanlarında bir operasyon başlatmıştır. Bu operasyon 13 Ağustos günü sonuçsuz bir şekilde alandan geri çekilirken, işgalci TC ordusu alanda pusulamalar yapmaktadır.

3. 1 Ağustos günü işgalci TC ordusu Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde bulunan Çırav alanında hava saldırısı gerçekleştirmiştir. Bu saldırıda Argeş ve Warşin yoldaşlarımız şehadete ulaşmıştır. Şehadete ulaşan arkadaşlarımızın kimlik bilgileri daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.

4. 15 Ağustos günü saat 15.00’da işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’ndan Avaşin bölgesine bağlı Arıs-Farıs alanını bombalamıştır. Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.

5. 13 Ağustos tarihinde saat 22.00’da işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Duhok’un Zawite’ye bağlı Reşankê köyünde bir aracı hedef almıştır. Yapılan bu saldırıda hareketimizin 3 milisi şehit düşmüştür.